VirklyVirkly
HjemSøgI/S Amager Ressourcecenter

I/S Amager Ressourcecenter

Aktiv

Om I/S Amager Ressourcecenter

I/S Amager Ressourcecenter (CVR 34208115) er et interessentskab registreret i Danmark. Virksomheden blev stiftet den 3. juli 1967 — for 59 år siden og har adresse i København. Selskabet opererer inden for branchen "Indsamling af ikke-farligt affald" (NACE-kode 381100). Virksomheden har 200-499 ansatte (2018). Der er 5 registrerede nøglepersoner tilknyttet virksomheden. Virksomheden har 19 produktionsenheder.

Ingen finansieringsrunder fundet

Denne virksomhed har ingen registrerede kapitalforhøjelser med kursdata. Værdiansættelser kræver kapitalforhøjelser, hvor aktier blev udstedt til overkurs.

Virksomhedsstruktur

Selskabsdeltagelse

2
VirksomhedCVRAndelStatus
ARC Affaldsenergi / Waste to Energy A/S44975149—
ARC Holdingselskab A/S44969645
100%

Produktionsenheder

20
NavnP-nummerAnsatte
Dragør Genbrugsplads10033876720
I/S Av Miljø10033876965-9
Kulbanevej Genbrugsstation10109567100
Vermlandsgade Genbrugsstation10109567530
Hvidovre Genbrugsplads10109567610
Vægtergangen Genbrugsplads10109568180
Kirstinehøj Genbrugsplads10113202750
Borgervænget Genbrugsstation10161367070
Bispeengen Genbrugsstation1017857890—
Amager Ressource Center1018761587200-499
ARC Indsamlings- /omlastningsfaciliteter1020070257—
Nærgenbrugsstation1020247963—
ARC Indsamling Tårnby1024320347—
Sydhavn Genbrugscenter1024445867—
Kirstinehøj Afsætterplads1026291123—
Indsamling Kbh - Parkstien1027546176—
ARC Indsamling - Beholderservice1028556574—
Amager Ressourcecenter (KV31)1028565298—
ARC Sorteringsanlæg (ABA-anlæg)1031609239—
ARC Sorteringsanlæg1031609247—

Hold øje med denne virksomhed

Få en e-mail når denne virksomhed ændrer sig (status, ledelse, kapital, adresse m.m.).

API-opslag

Docs
GET /v1/company/34208115

Virksomhedsdata

CVR34208115
TypeInteressentskab
Status
Aktiv
Stiftet3. juli 1967
59 år
AdresseVindmøllevej 6, 2300 København S
KommuneKØBENHAVN
Ansatte200-499(2018)

Kapitalhistorik

Ingen kapitalhistorik tilgængelig