VirklyVirkly

Jens Sophus Frede Jordan

Om Jens Sophus Frede Jordan

Jens Sophus Frede Jordan er tilknyttet 31 virksomheder i det danske erhvervsregister. Jens Sophus Frede Jordan har 9 direktørroller, 24 bestyrelsesposter og stifter af 1 virksomhed. Virksomhederne spænder over 26 forskellige brancher. Virksomhederne er fordelt over 23 byer. Første registrerede erhvervsaktivitet går 73 år tilbage til 1953. Jens Sophus Frede Jordan deler virksomhedstilknytning med 20 andre personer i CVR-registeret.

Virksomhedsrelationer

31
VirksomhedCVRStatus
ALL RIGHT BIOGRAFER A/S12109342
ALL RIGHT FILM A/S14795278
ApS KBUS 17 NR. 368328129203
DIY CENTER ODERSTRASSE 15 K/S28277644
EGMONT FONDEN11456111
EGMONT INTERNATIONAL HOLDING A/S75272014
Ejendommen Vestergade 1321150401
EJENDOMSAKTIESELSKABET VEST10044901
EJENDOMSSELSKABET GOTHERSGADE 55 ApS13916497
EJENDOMSSELSKABET VOGNMAGERGADE 11 ApS13916535
Gastrounika ApS20100338
IO INTERACTIVE A/S24216209
KAVI INVEST A/S19504719
KONSUL T.A. MEDING OG HUSTRU JENNY MEDINGS FOND88068017
MARGOT OG THORVALD DREYERS FOND80725728
MARIE & M.B. RICHTERS FOND63019917
NORDISK FILM A/S52145015
NORDISK FILM BIOGRAFER A/S28344910
NORDISK FILM DISTRIBUTION A/S13513074
NORDISK FILM SHORTCUT A/S16312304
Norlys Telco A/S42405310
PRIORPARKEN 680 K/S26432804
PUMPEHUSET AF 2011 A/S62627115
REBELLION A/S11988482
ROARSKILDE INVEST K/S27199518
SØLLERØD KRO, KOMPLEMENTARSELSKAB ApS58635928
SØSKRÆNTEN A/S17890131
WESSEL & VETT HOLDING A/S10802180
ADVOKAT JENS JORDAN19715728
GL KONGEVEJ 29 A+B V/JENS JORDAN OG KAY WILHELMSEN17836145
JeKa I/S26771277

Netværk

20
KS

Karl Skovbæch Pedersen

30 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, NORDISK FILM LEASING ApS, EGMONT ENTERTAINMENT A/S m.fl.

OK

Otto Kjær

28 fælles virksomheder

NORDISK FILM LEASING ApS, EGMONT ENTERTAINMENT A/S, NORDISK FILM DISTRIBUTION A/S m.fl.

PJ

Per John Jensen

26 fælles virksomheder

NORDISK FILM LEASING ApS, EGMONT ENTERTAINMENT A/S, NORDISK FILM DISTRIBUTION A/S m.fl.

JS

Jørgen Sorwad Welling

25 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, NORDISK FILM LEASING ApS, EGMONT ENTERTAINMENT A/S m.fl.

DM

Derrick Miller

24 fælles virksomheder

NORDISK FILM LEASING ApS, EGMONT ENTERTAINMENT A/S, NORDISK FILM DISTRIBUTION A/S m.fl.

EB

Erik Balling

23 fælles virksomheder

EGMONT FONDEN, NORDISK FILM BIOGRAFDISTRIBUTION A/S, EJENDOMSSELSKABET GOTHERSGADE 55 ApS m.fl.

OJ

Ole Jørgen Timm

22 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, EGMONT ENTERTAINMENT A/S, NORDISK FILM DISTRIBUTION A/S m.fl.

JB

Jesper Boas Smith

20 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, NORDISK FILM DISTRIBUTION A/S, A/S PSE NR. 3646 m.fl.

HR

Hans-Morten Rubin

20 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, EGMONT FONDEN, NORDISK FILM LEASING ApS m.fl.

ML

Michael Lassen Jordan

19 fælles virksomheder

EREMITAGEN INVEST K/S, SMJ INVEST ApS, VINDICA I ApS m.fl.

PE

Per Emil Hasselbalch Stakemann

19 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, WESSEL & VETT HOLDING A/S, A/S PSE NR. 3646 m.fl.

PL

Peter Løgstrup

18 fælles virksomheder

SMJ INVEST ApS, ApS AF 21/7 2002, VINDICA I ApS m.fl.

ET

Erik Tronborg Andersen

18 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, WESSEL & VETT HOLDING A/S, A/S PSE NR. 3646 m.fl.

OE

Ole Ejnar Andersen

16 fælles virksomheder

A/S PSE NR. 3646, NORDISK FILM BIOGRAFDISTRIBUTION A/S, A/S FILMLAGERET, KØBENHAVN m.fl.

ED

Erik Danquard Jensen

15 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, EGMONT FONDEN, NORDISK FILM LEASING ApS m.fl.

SS

Susanne Saul Stakemann

14 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, WESSEL & VETT HOLDING A/S, A/S PSE NR. 3646 m.fl.

FR

Finn Rønne

14 fælles virksomheder

A/S PSE NR. 3646, NORDISK FILM BIOGRAFDISTRIBUTION A/S, A/S FILMLAGERET, KØBENHAVN m.fl.

US

Ulf Svejgaard Poulsen

13 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, WESSEL & VETT HOLDING A/S, A/S PSE NR. 3646 m.fl.

SE

Søren Eusebius Jakobsen

13 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, NORDISK FILM LEASING ApS, IO INTERACTIVE A/S m.fl.

JO

Jan Oscar Frøshaug

13 fælles virksomheder

SDI DENMARK A/S, EGMONT FONDEN, EGMONT ENTERTAINMENT A/S m.fl.

Hold øje med denne person

Få en e-mail, hvis en af personens virksomheder skifter status (fx går i konkurs).

Persondata

Aktive roller38
Virksomheder100
Direktørroller9
Bestyrelsesroller24
Stiftet1 virksomheder
Tidligere roller78