VirklyVirkly

Knud Foldschack

Om Knud Foldschack

Knud Foldschack er tilknyttet 62 virksomheder i det danske erhvervsregister. Knud Foldschack har 16 direktørroller, 44 bestyrelsesposter og stifter af 5 virksomheder. Virksomhederne spænder over 52 forskellige brancher. Virksomhederne er fordelt over 38 byer. Første registrerede erhvervsaktivitet går 68 år tilbage til 1958. Knud Foldschack deler virksomhedstilknytning med 20 andre personer i CVR-registeret.

Virksomhedsrelationer

62
VirksomhedCVRStatus
& Foldschack Advokatpartnerselskab38755498
A/S Haldrupvej af 1/4 201519319296
Adv Foldschack & Forchhammer I/S26908604
Advokatfirmaet F&F I/S35103023
AINYAHITA-FONDEN20386339
APF EJENDOMME A/S20409533
APF EJENDOMME HOLDING A/S21551473
APF GRUPPEN HOLDING A/S44811464
APF Passive Investeringer A/S44820137
Balder CB A/S33745982
BYGGEFIRMAET LOGIK & CO. A/S26368006
C:NTACT-FONDEN29598584
CASA ROSSO ApS33051174
CHRISTIANIA RÅDGIVNING ApS28315295
DANMARKS NATURFOND16064696
DEN BLÅ DELFIN ApS25650077
ECO-PROGRESS A/S30484673
EJENDOMSFONDEN MÆNDENES HJEM53252915
Ejendomsfonden Nørrebrogade 2742482943
EJENDOMSFONDEN STARTSKUDDET32305067
Ejendomsfonden Virkefelt77355510
Ejendomsselskabet Øllingegaard ApS43362593
Fonden - Akademiet for Utæmmet Kreativitet38771973
FONDEN BALLONPARKEN31486866
Fonden Chart42746762
FONDEN DANWATCH31172969
Fonden De Åbne Rum40766251
FONDEN DISTORTION KØBENHAVN34585393
FONDEN GLARBO GL SKOLE29693625
FONDEN GRANTOFTEGAARD26061202
Fonden Havmøllen44874148
FONDEN PROJEKTSKOLEN GRENNESSMINDE I TÅSTRUP20803746
Fonden Raadvad Fabrik42443573
Fonden Startskuddet34595429
Fonden Wild Nature Foundation40913963
Hårbølle Mejeri ApS44504154
I/S MØRDRUPGÅRD68968313
JERAVNA INVEST ApS30717198
JORDBRUGSFONDEN KAMMERGAVE31266556
KF NEJA ApS42520861
KOFOED & THOMSEN A/S33975112
KOFOED & THOMSEN EJENDOMME, LYNGE A/S31892635
KOFOED & THOMSEN HOLDING A/S28692536
LetsGo A/S42495824
MEDIEVIRKSOMHEDEN VEJVISEREN ApS28521618
Nordic Agency I/S32368123
NORDISK FOND FOR MILJØ OG UDVIKLING15480378
PC KØBENHAVN AF 01.09.2002 ApS15734485
Ryesgade 23 ApS38537709
SG 23 ApS37078999
Skindergade 23 I/S46020790
SOLHVERV HOLDING ApS30616219
WILLIAMS BYGNING I/S20354380
X-FOND26939593
ZØLLNER A/S30239776
Øllingefår ApS45365840
ØLLINGEGAARD ApS AF 30/6 201230616227
BARSLUND GROUP A/S19735397
EJD.MATR.NR. 161 SKT.ANNÆ ØSTER KVT.BREDGADE 817284193
Fonden Sølyst, Jyderup40651691
Knud Foldschack Adv.kontor Ulla Paabøl & Knud Foldschack76028028
Regnskab & Foldschack ApS42006068

Netværk

20
LF

Lulla Forchhammer

16 fælles virksomheder

LetsGo A/S, & Foldschack Advokatpartnerselskab, Regnskab & Foldschack ApS m.fl.

BB

Balder Bergman Johansen

8 fælles virksomheder

EJENDOMSFONDEN MÆNDENES HJEM, Fonden - Akademiet for Utæmmet Kreativitet, BYGGEFIRMAET LOGIK & CO. A/S m.fl.

LK

Lars Koefoed Jørgensen

8 fælles virksomheder

AINYAHITA-FONDEN, VALSØLILLE HANDEL ApS, DANSK NATURISOLERING A/S m.fl.

JM

Jens Max Haugbyrd

6 fælles virksomheder

J.F. ZØLLNER. UDLEJNINGSVIRKSOMHED ApS, ZØLLNER A/S, KARRUSELLEN, STEFANSGADE 34, KØBENHAVN N, ApS m.fl.

HL

Hans Louis Zøllner

5 fælles virksomheder

EJD.MATR.NR. 161 SKT.ANNÆ ØSTER KVT.BREDGADE 8, J.F. ZØLLNER. UDLEJNINGSVIRKSOMHED ApS, WILLIAMS BYGNING I/S m.fl.

EK

Eva Karin Graff

5 fælles virksomheder

BOFÆLLESSKABERNE GRENNESSMINDE I TÅSTRUP, Casa Anlæg ApS, CASA ROSSO ApS m.fl.

DM

Dorte Mette Jensen

5 fælles virksomheder

RONA A/S, A/S Haldrupvej af 1/4 2015, ØLLINGEGAARD I/S m.fl.

CI

Christian Isak Charles Dahlager

5 fælles virksomheder

& Foldschack Advokatpartnerselskab, BROLÆGGERVEJ 3 ApS, Adv Foldschack & Forchhammer I/S m.fl.

HR

Helena Reumert Gjerding

5 fælles virksomheder

& Foldschack Advokatpartnerselskab, Fonden - Akademiet for Utæmmet Kreativitet, Regnskab & Foldschack ApS m.fl.

HD

Hanne Danielsen

5 fælles virksomheder

C:NTACT-FONDEN, Casa Anlæg ApS, Fonden De Åbne Rum m.fl.

PA

Peter Andreas Stakemann

5 fælles virksomheder

Balder CB A/S, ØLLINGEGAARD ApS AF 30/6 2012, SOLHVERV HOLDING ApS m.fl.

LB

Line Barfod

4 fælles virksomheder

& Foldschack Advokatpartnerselskab, Regnskab & Foldschack ApS, SG 23 ApS m.fl.

DK

Dorthe Kynde Nielsen

4 fælles virksomheder

& Foldschack Advokatpartnerselskab, Regnskab & Foldschack ApS, Fonden Sølyst, Jyderup m.fl.

AB

Alexander Bergmann

4 fælles virksomheder

& Foldschack Advokatpartnerselskab, Fonden - Akademiet for Utæmmet Kreativitet, Fonden BIBIANA Danmark m.fl.

SK

Susanne Kirsten Larsen

4 fælles virksomheder

C:NTACT-FONDEN, Fonden - Akademiet for Utæmmet Kreativitet, Fonden BIBIANA Danmark m.fl.

LF

Leif Friis Jørgensen

4 fælles virksomheder

Ejendomsselskabet Øllingegaard ApS, Hårbølle Mejeri ApS, Øllingefår ApS m.fl.

FS

Frantz Sigersted-Rasmussen

4 fælles virksomheder

APF GRUPPEN HOLDING A/S, APF EJENDOMME A/S, APF EJENDOMME HOLDING A/S m.fl.

PH

Poul Henrik Tvede

4 fælles virksomheder

APF GRUPPEN HOLDING A/S, APF EJENDOMME A/S, APF EJENDOMME HOLDING A/S m.fl.

TG

Torben Golsche Knappe

4 fælles virksomheder

APF GRUPPEN HOLDING A/S, APF EJENDOMME A/S, APF EJENDOMME HOLDING A/S m.fl.

OS

Olaf Sørensen

3 fælles virksomheder

BOFÆLLESSKABERNE GRENNESSMINDE I TÅSTRUP, EJENDOMSFONDEN GRENNESSMINDE BORNHOLM, FONDEN PROJEKTSKOLEN GRENNESSMINDE I TÅSTRUP

Hold øje med denne person

Få en e-mail, hvis en af personens virksomheder skifter status (fx går i konkurs).

Persondata

Aktive roller76
Virksomheder100
Direktørroller16
Bestyrelsesroller44
Stiftet5 virksomheder
Tidligere roller44