VirklyVirkly

LÆGERNES PENSION - pensionskassen for læger

Om LÆGERNES PENSION - pensionskassen for læger

LÆGERNES PENSION - pensionskassen for læger er tilknyttet 56 virksomheder i det danske erhvervsregister. LÆGERNES PENSION - pensionskassen for læger har stifter af 7 virksomheder. Virksomhederne spænder over 11 forskellige brancher. Virksomhederne er fordelt over 11 byer. Første registrerede erhvervsaktivitet går 34 år tilbage til 1992. LÆGERNES PENSION - pensionskassen for læger deler virksomhedstilknytning med 20 andre personer i CVR-registeret.

Virksomhedsrelationer

56
VirksomhedCVRStatus
A.P. Møller Capital - Emerging Markets Infrastructure Fund II K/S42583790
Africa Infrastructure Fund I K/S38841947
AG-LPB 2 Komplementar ApS46593944
AG-LPB 2 P/S46594622
Anpartsselskabet af 20. juni 202344133881
Axcel VII K/S 243657577
Axcel VIII K/S 246237730
CATACAP I K/S34885079
CI II US AIV QFPF K/S37789372
CI III US AIV QFPF K/S39658917
CI IV US AIV Non-QFPF K/S40276858
CI IV US AIV QFPF K/S41499753
Commercial Real Estate Denmark P/S27773702
Copenhagen Infrastructure Advanced Bioenergy Fund I DK A K/S43831585
COPENHAGEN INFRASTRUCTURE II GP ApS36392770
COPENHAGEN INFRASTRUCTURE II K/S36393092
Copenhagen Infrastructure III A K/S41900644
Copenhagen Infrastructure III GP ApS38277707
Copenhagen Infrastructure III K/S38278150
Copenhagen Infrastructure IV K/S40978526
Copenhagen Infrastructure New Markets Fund I K/S40109471
DANISH REAL ESTATE CREDIT I GENERAL PARTNER ApS35523685
DANISH REAL ESTATE CREDIT I K/S35523987
DK CI Co-Invest K/S45132730
EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 200327134971
EJENDOMSSELSKABET NORDTYSKLAND KOMMANDITAKTIESELSKAB29934096
FREDERIKSBERG CENTRET I/S17824198
GODE WIND II JOINT FINCO ApS36047283
Hermod HoldCo ApS43056158
ICP 2020 I K/S41678720
Kommanditselskabet af 20 juni 202344134837
LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS36015632
LP Amerikavej K/S46100441
LP Bolig- og Erhvervsejendomme A/S35047654
LP Boligejendomme P/S38994980
LP Erhvervsejendomme P/S38484036
LP Lejligheder P/S41926236
LP Real Estate Holdco K/S42961477
LÆGERNES BANK A/S15966637
LÆGERNES PENSIONSKASSE GODE WIND II K/S36016566
Maritime Investment Fund II K/S40251898
Maritime Investment Fund III K/S43900749
NIC ANT V K/S43192132
NIC ISQ IV K/S45423182
OPP Danmark P/S40447849
PDLP Brasilien K/S41434384
PMM Global IV K/S37127876
Saga I K/S25268997
Saga IV EUR-B K/S31585252
Saga IV USD-B K/S31585996
Saga V EUR-A K/S34045062
Saga V New EUR-A K/S35403612
Saga V New USD-A K/S35403655
Saga V USD-A K/S34045097
Saga VI EUR K/S36550929
Saga VI USD K/S36550953

Netværk

20
NE

Niels Elmo Jensen

13 fælles virksomheder

LP Erhvervsejendomme P/S, LP Real Estate Holdco K/S, LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS m.fl.

JH

Jan Henrik Willard

12 fælles virksomheder

OPP P/S, Anpartsselskabet af 20. juni 2023, Aarhus Klubben K/S m.fl.

CD

Chresten Dengsøe

11 fælles virksomheder

LP Erhvervsejendomme P/S, LP Real Estate Holdco K/S, LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS m.fl.

JL

Jane Lauritsen Skov

9 fælles virksomheder

LP Erhvervsejendomme P/S, LP Real Estate Holdco K/S, LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS m.fl.

SB

Søren Bo Rosted Hansen

9 fælles virksomheder

LP Erhvervsejendomme P/S, LP Real Estate Holdco K/S, LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS m.fl.

UH

Ulrik Høgh Langholz

9 fælles virksomheder

LP Erhvervsejendomme P/S, LP Real Estate Holdco K/S, LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS m.fl.

RM

Ralf Magnussen

7 fælles virksomheder

LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS, LÆGERNES BANK A/S, EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 2003 m.fl.

NL

Niels Lihn Jørgensen

7 fælles virksomheder

LÆGERNES BANK A/S, EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 2003, KONGEGÅRDEN HOLDING P/S m.fl.

ST

Søren Tang Kristensen

5 fælles virksomheder

OPP P/S, Aarhus Klubben K/S, OPP Danmark P/S m.fl.

JB

Jesper Bjerre Overgaard

5 fælles virksomheder

LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS, DANISH REAL ESTATE CREDIT I GENERAL PARTNER ApS, KONGEGÅRDEN HOLDING P/S m.fl.

DH

Daniel Hye Hedemann

4 fælles virksomheder

OPP P/S, OPP Danmark P/S, Commercial Real Estate Denmark P/S m.fl.

BJ

Bjarne Jørgen Slorup

4 fælles virksomheder

LP Erhvervsejendomme P/S, LP ALTERNATIVE INVESTMENTS KOMPLEMENTAR ApS, LP Boligejendomme P/S m.fl.

SG

Søren Grusgaard

4 fælles virksomheder

Høeg-Hansens Have P/S, Commercial Real Estate Denmark P/S, EJENDOMSSELSKABET NORDTYSKLAND KOMMANDITAKTIESELSKAB m.fl.

MW

Monica Wong Jakobsen

4 fælles virksomheder

Høeg-Hansens Have P/S, Hermod HoldCo ApS, Komplementarselskabet Høeg-Hansens Have ApS m.fl.

GJ

Gyrithe Juel Grindsted

4 fælles virksomheder

LÆGERNES BANK A/S, KONGEGÅRDEN HOLDING P/S, CHRISTIANSGÅRDEN HOLDING P/S m.fl.

PG

Palle Gyldenløve

3 fælles virksomheder

OPP P/S, EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 2003, KOMPLEMENTARSELSKABET AF 1/7 2003 A/S

SB

Solveig Birte Rannje

3 fælles virksomheder

OPP P/S, OPP Danmark P/S, EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 2003

IJ

Ib Jansholt

3 fælles virksomheder

OPP P/S, Commercial Real Estate Denmark P/S, EJENDOMSSELSKABET NORDTYSKLAND KOMMANDITAKTIESELSKAB

GM

Gitte Minet Aggerholm

3 fælles virksomheder

OPP P/S, EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 2003, KOMPLEMENTARSELSKABET AF 1/7 2003 A/S

BS

Bente Stamp

3 fælles virksomheder

OPP P/S, OPP Danmark P/S, EJENDOMSPARTNERSELSKABET AF 1/7 2003

Hold øje med denne person

Få en e-mail, hvis en af personens virksomheder skifter status (fx går i konkurs).

Persondata

Aktive roller63
Virksomheder66
Stiftet7 virksomheder
Tidligere roller15